Čokoládovo-kešu krémové řezy

Fotografie

Popis

Chystáte na víkend připravit nějakou dobrotu pro své blízké? Vyzkoušejte tyto nepečené ČOKOLÁDOVO-KEŠU KRÉMOVÉ ŘEZY. Řekla bych, že jsou to jedny z nejlepších, které jsem kdy ochutnala.

 

Obtížnost: Zvládne každý
Doba přípravy: 60 minut
Počet porcí: 1

Ingredience

Již brzy bude možné vše nakoupit v našem e-shopu!
Spodní vrstva
1 hrnek
mandlove mouky
3 pl
mandlového másla
2 pl
panely (popr.třtinového cukru)
1 cl
vanilkového prášku
1 pl
lněných semínek
1½ pl
vody
Krém
200 g
kešu ořechů
60 g
horké čokolády na vaření (Vivani)
1 cl
vanilkového prášku
1 pl
panely (třtinového cukru)
Na ozdobu
½ hrnku
nasekaných pekanových ořechů
½ hrnku
kokosu
30 g
horké čokolády na vaření

Postup

Začnete tím, že kešu namočíte alespoň na 4 hodiny do vody. Těsně před přípravou smícháte lněná semínka s vodou a necháte pár minut odpočívat. Poté všechny ingredience na spodní vrstvu dejte do mixéru a mixujte, dokud se všechny složky důkladně nespojí. Poté rovnoměrně napěchujete do formy (nejlépe na pečící papír), vrstva by měla byt asi 0,5 cm vysoká. Dejte do chladničky.

Krém vytvoříte tím, že rozmixujete kešu, vanilku a rapaduru naprosto do hladka (trvá to pár minut a je třeba mixér několikrát vypnout a stěrkou setřít strany nádoby mixéru). Čokoládu rozpustíte ve vodní lázni a nalijete do kešu krému a dál mixujte, dokud se obě části nesloučí.


Vzniklý krém rovnoměrně rozetřete na mandlovou vrstvu. Na povrch dejte nasekané pekanové ořechy (trošku je zatlačte do krému) a posypte kokosem. Nakonec ozdobte druhou částí rozehřáté čokolády.

Dejte na pár hodin, nejlépe na noc, do lednice a druhý den nakrájejte ostrým nožem.